VÇMD - 4'ün Kitabı "Kültür ve Kongre Yapıları"nı Ele Alacak

Farklı yapı türlerini eksen alarak, Türkiye çağdaş mimarlık ortamını belgelemeyi, tartışmayı ve yeni çalışmalar için zemin oluşturmayı hedefleyen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 4. kitabı için çalışmalar başladı.

Soma'nın Dayanılmaz Acısını Paylaşıyoruz

Soma'da 282 emekçinin ölümüne yol açan faciadan büyük üzüntü duyuyor ve Soma'nın dayanılmaz acısını paylaşıyoruz.

2014 Yılı Bahar Buluşması Yemeği İzmir SMD Üyelerini Bir Araya Getirdi

İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyeleri, "2014 Yılı Bahar Buluşması" yemeğinde bir araya geldi. Bornova'da bulunan Hotel Villa Levante'de düzenlenen yemekte Yönetim Kurulu'nun bir yıllık çalışmaları hakkında da üyelere bilgi verildi.

İzmir SMD Mimar Sinan'ı andı

Ölümünün 426. yıldönümünde tüm Türkiye'de çeşitli etkinliklerle hatırlanan Mimar Sinan, İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyeleri tarafından da anıldı.

2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri 11 Nisan'da sahiplerini buluyor

XIV. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı.

"Mimar Sinan Büyük Ödülü" İSMD Başkanı Ersen Gürsel'in

Mimarlar Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Seçici Kurulu çalışmalarını tamamladı. Bu yıl 14. sü gerçekleştirilen etkinliğin büyük ödülü olan Mimar Sinan Ödülü'nün sahibi İstanbul SMD Başkanı Ersen Gürsel oldu.

Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor Sergilerinin 13.sü Açıldı

Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor Sergilerinin 13.sü "Serhat Akbay / Ahmet İğdirligil Mimari Proje Sergisi" Koleksiyon İzmir Merkezi'nde açıldı. Sergi, 21 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Çocuklarımızın Artık Güvenli Bir Ülkede Yaşamasını İstiyoruz

İzmir Serbest Mimarlar Derneği olarak, Gezi Parkı olayları sırasında gaz kapsülüyle başından vurularak yaralanan ve 269 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan'ın vefatından çok büyük üzüntü duymaktayız.

Çeşme Marina'ya Üstün Tasarım Ödülü

2014 PIANC Marina Üstün Tasarım Jack Nichol Ödülü, üyelerimiz Ahmet Sayar ve Turgut Çıkış'ın projesi Çeşme Marina'nın oldu. Ödül komitesi Çeşme Marina'yı fonksiyonellik, estetik ve çevresel sürdürülebilirlik kriterleri açısından en iyi tesis olarak seçti.

Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor-12 Galası 5 Şubat'ta gerçekleşti

Koleksiyon Mobilya İzmir Merkezi'nde 5 Şubat Çarşamba günü açılışı yapılan sergi, 19 Mart 2014 tarihine kadar açık kalacak.

İzmir SMD 2014 yılını “10. Yıl Sergisi” ile karşıladı

İzmir Serbest Mimarlar Derneği, üyelerinin projelerinden oluşan “10. Yıl Sergisi”nin açılış kokteyli ile yeni yılı erken karşıladı. 23 Aralık’ta açılan sergi, 4 Ocak 2014 tarihine kadar İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu’nda izlenebilecek.

Mimarların Yurtdışına Yapacağı Tasarımlara Koşulsuz Maddi Devlet Desteği

Ekonomi Bakanlığı yürüttüğü bir çalışma ile "Mimarların Yurtdışına Yapacağı Tasarımlara Koşulsuz Maddi Devlet Desteği" veriyor.

AYYAPI / Ahmet Sayar - D.Turgut Çıkış Mimari Proje Sergisi 4 Aralık'ta açıldı

İzmir SMD ve Koleksiyon Mobilya'nın uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin 11.si AYYAPI / Ahmet Sayar, D.Turgut Çıkış Mimari Proje Sergisi, 04.12.13 Çarş. günü Koleksiyon İzmir Merkezi'nde açıldı.

"İkili İş Görüşmeleri" tamamlandı

İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmir SMD) üyesi mimarlar ile firmaların buluştuğu "İkili İş Görüşmeleri" tamamlandı.

DEMİRCE Mimarlık Proje Sergisi 20 Kasım'a kadar ziyarete açık olacak

"Koleksiyon / İzmir SMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin 10.su DEMİRCE Mimarlık / Alpay Demirci – Burçin Demirci Mimari Proje Sergisi açıldı. Koleksiyon Mobilya İzmir Merkezi'nde açılan sergi, 20 Kasım'a kadar gezilebilecek.
Pin It


Yorum bırakmak için kullanıcı girişi yapmalısınız!

Henüz yorum yapılmamış!