İzmir SMD'den Tasarım Köyü'ne Destek

İzmir’de öğrenim gören bir grup öğrenci ve mimar/grafik tasarımcıdan oluşan ekibin düzenlediği Tasarım Köyü İzmir etkinliği, 27 Ağustos- 5 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşti.

İzmir’de öğrenim gören bir grup öğrenci ve mimar/grafik tasarımcıdan oluşan ekibin düzenlediği Tasarım Köyü İzmir etkinliği, 27 Ağustos- 5 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşti. İlk olarak 2015 yaz aylarında Seferihisar’ın Düzce Köyü’nde yapılan etkinliğin bu yaz ikincisi MOBİLİTE teması ile Seferihisar’ın Turgut Köyü’nde düzenlendi. Etkinliğe Serbest Mimarlar Derneği başta olmak üzere çeşitli firma ve kuruluşlar, Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer destek oldu.

Çeşitli atölye ve söyleşilerin gerçekleştiği 10 günlük bu etkinliğe Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 120 tasarımcı öğrenci/mezun katılım gösterdi.  Yer, kimlik, aidiyet, yol, zaman, hız kavramlarının sorgulandığı atölyelerde tema ve köy bağlamlarını çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürütüldü. Bu atölyeler köyün farklı mekanlarına yayılarak köy halkının da desteğiyle gerçekleştirildi. Etkinlik 5 Eylül akşamı Köy meydanında gerçekleşen final sunumlarıyla son buldu.

Pin It


Yorum bırakmak için kullanıcı girişi yapmalısınız!

Henüz yorum yapılmamış!