• Uğur Onur

Uğur Onur

1960 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi. 
 

Ardından 1985 yılında açtığı ODİ Mimarlık Ofisi ile serbest mimar olarak mesleğe başladı. Aynı yıl atölyesini Kemalpaşa'da fabrika ölçeğinde büyüten Onur, 1985 yılında Dekomarket adı ile İzmir'e geniş kapsamlı ithal mobilya getirmeye başladı. 1995 yılında Odeion Markası ile Alsancak'ta Mobilya Mağazası açtı. İlk patine ve antik mobilya çalışmalarını burada gerçekleştirdi. Çalışmalarını İzmir, Ankara ve İstanbul'daki saygın firmalara pazarlayarak bayilikler ve organizasyonlar gerçekleştirdi. İlk otel çalışmalarına 1988 yılında Çanakkale Tusan Oteli ile başladı.

Kuşadası Komer Kongre Merkezi Avan Projesi ile büyük/kentsel ölçekli mimari proje çalışmalarına başladıktan sonra yurtiçi ve yurtdışında nitelikli mimari proje ve iç mekan projelerine imza attı. Zaman içerisinde özellikle oteller konusunda uzmanlaşarak, sektörün otel projesinde aranan isimi olmayı ve ekibini hem mimari projelendirme hem iç mekan tasarım projeleri hazırlamada profesyonelleştirmeyi başardı. Bugün Sarnıç'ta 8000 m2 kapalı alanda dekorasyon ve mobilya üretim tesisinde, 45 mimar ve mühendisten oluşan teknik kadrosu ile çalışmalarını sürdürmektedir. 2012 yılı verilerine göre Ege Bölgesi'nde sektörde istihdam ve üretimde vergi ödeme sıralamasında 3. Firma durumundadır.

.